Замятане над глава : Това е най-разпространената техника и база, от която да развиете уменията си. За начало упражнявайте замятането на по-леки монтажи, за да усвоите самото движение, като постепенно можете да започнете да използвате по-тежки примамки за постигане на по-голяма дистанция.
Замятане отстрани: Тази техника е удобна на ограничено пространство – риболов от брега с надвиснала крайбрежна растителност или в ситуации на силен вятър.
3. Водене на примамката: Изкуството да “излъжеш” рибата
Воденето на примамката е ключово за успешно предизвикване на атака от страна на рибата. Различните техники на водене създават движение, което цели да имитира живо рибче и да привлече вниманието на хищниците. Най-основните техники включват:

Еднородно водене: Най-простата техника, при която обирате влакното с постоянна скорост. Това е добра отправна точка, особено за начинаещи.
Водене с придърпване: При тази техника върхът на въдицата рязко се издърпва, за да имитира ранено и дезориентирано рибче, последвано от пауза за утаяване. Много подходяща техника за хищници като костур и щука.
Водене с паузи: Комбинация от къси равномерни водения и паузи за утаяване.

Избор на място за риболов: Открийте своя рай
Като начинаещ е важно да започнете своето риболовно пътешествие на места, които предлагат добри перспективи за успех. Такива места могат да бъдат:

Коментари

Кой подкрепи тази публикация